2014 - 2015 SEZONU

Çoğaldıkça / "Simurg" Masalı Uyarlama [ 2014 ]

İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı atarız sonrada kimlik arayışımız başlar. Acaba hangi renk bir hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize. Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki, sarı ve neşeli mi, yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki, tek başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız. Tüm renklere saygılar.

Yazar: Uyarlayan Ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy, Murat Divitçioğlu, Seda Ermiş, Mutlu Dereli, Ferhun Yılmaz

Ödenmeyecek Ödemiyoruz / Non Si Paga, Non Si Paga! [ 2014 ]

Dario Fo’nun yazdığı, Füsun Demirel’in çevirisini yaptığı bu oyun Murat Karasu’nun yönetmenliğinde gerçekleşti. Yazıldığından bu yana yaşlanmayan ve güncelliğini kaybetmeyen bir hak arama mücadelesini konu ediyor. Birey-devlet-kolluk güçleri arasındaki çok ciddi sanılan aslında absürt ilişkinin keyifli bir şekilde seyirciye sunuyor.

Yazan: Dario Fo
Çeviren: Füsun Demirel
Yöneten: Murat Karasu
Yönetmen Yardımcısı: Ece Arman
Dekor ve Kostüm Tasarım: Başak Özdoğan
Işık Tasarım: Hasan Fatih Karakuş
Oyuncular: Payidar Tüfekçioğlu, Mine Tüfekçioğlu, Çisil Oral, Aykut İspir, Umutcan Vicnelioğlu, Koray Kurt, Aydın Türk, Muhammet Avcı

İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz / Les Batisseurs D'empire Ou Le Schmürz [ 2014 ]

Üçüncü prodüksiyon Kolleksiyoncu oldu. John Fowless’ın romanından, uyarlasmasını Mark Healy’in yaptığı oyunda, bir kelebek kolleksiyoncu olan Clegg’le, aşık olduğu ve kaçırıp bir zindana kapattığı resim öğrencisi Miranda ile arasındaki mecburi ilişki anlatılırken insanın içindeki “iktidar” ve “teslim olma” güdüleri gözler önüne seriliyor.

Yazan: John Fowless
Uyarlayan: Mark Healy
Yönetmen: Mehmet Ergen
Çeviren: Tayfun Timoçin
Dekor/Kostüm Tasarımı: Gamze Kuş
Işık Tasarımı: Yakup Çartık
Oyuncular: Selim İçcan, Polat Bilgin

Hırsız [ 2014 ]

Hayatınızda her şey yolunda mı? Pekala... Evlisiniz… Evliliğinizde her şey yolunda... Her şey keyifli… Yıl dönümleri… Yemekler… Dans… Eğlence… Bir gün evinize hırsız giriyor... Yolunda gittiğini sandığınız her şey darmadağın oluyor... Sonrası hesap-kitap: Kim hırsız? Herkes mi? Herkes hırsız mı? Yoksa?

Yazan: Eric Chappell
Çeviren: Özcan Özer
Yöneten: Ebru Kara
Yönetmen Yardımcısı: Ece Arman
Dekor ve Kostüm Tasarım: Efter Tunç
Işık Tasarım: Yakup Çartık
Oyuncular: Harun Özer, Işılay Gül, Deniz Gürsucu, Suat Onur Çalık, Eray Cezayirlioğlu

Eşeğin Gölgesi [ 2015 ]

Ne tuhaf memleket Abdalya? Adamın biri ortaya bir soru atıyor ‘Eşeğin gölgesi kiralanır mı, kiralanamaz mı’ diye, tüm ülke birbirine giriyor. Bilgininden siyasetçisine, dini önderlerinden medya patronuna, mahkemesinden küçük esnafına, sade vatandaşından avukatlarına herkes bir taraf oluyor, bir kavgadır alıp gidiyor. Bu arada kimlerin cepleri doluyor, kimlere kimlere gün doğuyor.

Yazan:Haldun Taner
Yöneten: Ali Düşenkalkar
Dekor: Tayfun Çebi
Kostüm: Funda Çebi
Dans Düzeni: Cihan Yöntem
Işık Tasarım: Ali Düşenkalkar
Afiş Tasarım: Yurdaer Altıntaş
Oynayanlar: Mesut Özsoy, Suat Onur Çalık,Osman Dönmez, Koray Kurt, Ferhun Yılmaz,Deniz Gürsucu, Seda Ermiş, Çisil Oral, Mukaddes Kurmuş, Umutcan Vicnelioğlu, Eray Cezayirlioğlu, Aykut İspir, Mutlu Dereli