Uzlaşma – İBB Şehir Tiyatroları

Bir süre önce ayrılan Anna ve Pierre artık bir çift olmasalar bile hala ebeveyndir ve oğullarıyla iletişim konusunda sıkıntı çekmektedirler. Bu nedenle sürekli birbirlerini suçlayıp tartışarak hem kendilerinin hem de çocuklarının yaşamını cehenneme çevirirler.

Sonunda sorunu çözmek için aile mahkemesinin atadığı arabulucular eşliğinde uzlaşma toplantılarına katılmaya ikna olurlar. Toplantılar boyunca sadece ayrılan çift değil, arabulucular Isabelle ve Jeanne da sarsıcı iç hesaplaşmalarla karşı karşıya kalacaktır… Trajikomik bir oyun olan Uzlaşma, ayrılık sonrası çocukları için sağlıklı bir düzen kurmaya çalışan ebeveynlerin psikolojik sürecini anlatırken, ülkemizde de uygulanan ve tarafların uyuşmazlıklarına dostane yollarla çözüm getirmeyi amaçlayan “arabuluculuk sistemi” konusunda fikir edinmemizi sağlıyor.

Yazan: Chloe Lambert Çeviren: Zeynep Su Kasapoğlu Yöneten: Aslı İçözü Dramaturg: Arzu Işıtman Sahne – Kostüm Tasarım: Zuhal Soy Işık Tasarım: Mahmut Özdemir Müzik – Ses Tasarım: Ilgın İçözü Yönetmen Yardımcıları: Tarık Köksal, Ercan Demirhan, Ceysu Aygen, Derya Yıldırım Oynayanlar: Gökçer Genç, Işıl Zeynep, Yeliz Şatıroğlu, Zeliha Bahar Çebi

Tek Perde / 95 dk / Seyirci Yaşı 13+
Bilet Fiyatı: Tam 20 TL / İndirimli 14 TL 

Nâzım Hikmet Kültürevi

Online Bilet:

 

Tarih

14 Şub 2020

Zaman

20:00
Kategori

Nilufer Belediyesi Kent Tiyatrosu ©