TİTANİK ORKESTRASI

BATUHAN PAMUKÇU Yönetmen

1987 yılında İstanbul’da doğdu. Süleyman Demirel Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimine Haliç Üniversitesi Oyunculuk Bölümünde devam etmektedir.

Mezun olduğu Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Ağzı Çiçekli Adam, Hokuz Yokuz, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Siyahlar Beyazlar Griler oyunlarında rol aldı. İstanbul Tiyatora Kumpanyası’nda “Robin Hood ve Soytarılar” oyununda, Metin Zakoğlu Tiyatrosu’nda “Hayrola Karyola” oyununda, Haldun Dormen Tiyatrosu’nda “Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir Şey Oldu” ve “Marika’nın Altınları” oyunlarında, Sadri Alışık Tiyatrosu’nda “Frankenstein ve Keşanlı Ali Destanı” oyunlarında rol aldı. Ayrıca Yeni Tiyatro’da Krapp’ın “Son Bandı” ve “Son Perde” isimli tek kişilik oyunlarda rol alarak seyirciyle buluştu. İstanbul Devlet Tiyatrosu, Toçev Çocuk Tiyatrosu, Cef Tiyatro, Berko Çocuk Tiyatrosu, Asuman Dabak Tiyatrosu gibi pek çok özel tiyatroda rol aldı. Halen çalışmakta olduğu Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nda İki Efendinin Uşağı, Bildirim, Yeni Dünya Bir Uzay Macerası, 3. Reich’in Korku ve Sefaleti oyunlarında rol aldı.

HRISTO BOYTCHEV Yazar

1950’de Bulgaristan’ın kuzeyinde doğmuştur, makine mühendisliği mezunudur, on yıl kadar mühendis olarak çalıştıktan sonra 1984’te ilk oyunu The Thing sahnelenir.

1985-1989 yılları arasında National Academy’de tiyatro ve sinema üzerine eğitim görür. 1989’a gelindiğinde Bulgaristan’da oyunlarının, farklı sahnelerde kırk yapımı bulunmaktadır ve yılın oyun yazarı olarak anılır. 1990’da ilk oyunu da olan The Thing sinemaya aktarılır. Aynı yıl ülkesinin en ünlü televizyon programlarından birinde güncel politikayı hicvettiği bölümüyle yer alır, 1996’da kendi televizyon programının yazar ve sunucusu olmuştur. “Kuş Albay” oyunuyla 1997’de British Council tarafından verilen Uluslararası En İyi Oyun Yazarı ödülünün sahibi olur, oyun dünya genelinden 400 oyun arasından seçilmiştir. Boytchev, ödülünü Harold Pinter’in elinden alır. Çeşitli ödüller alan ve dünya çapında önemli festivallerde konuk edilen yazar, Bulgar Oyun Yazarları Derneğinin başkanlığını da yürütmüştür. Oyunları beş kıtada kırktan fazla ülkede sahnelenen yazarın Türkçeye çevrilmiş oyunları ise şunlardır: Bölge Hastanesi, Albay Kuş, Yeraltılı, Fenomen ve Titanik Orkestrası.

html5 bootstrap template
html5 bootstrap template
html5 bootstrap template